Sprawdzenie samochodu auta przed zakupem

Pakiety ogłoszenia
Informacje Ogólne
Jestem licencjonowanym rzeczoznawcą z zakresu techniki motoryzacyjnej. Posiadam 13-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Należę do Stowarzyszenia Rzeczoznawców PLMOT.

Jeśli planujesz zakup samochodu, a nie do końca znasz się na motoryzacji, ciężko Ci określić stan techniczny jak i blacharsko-lakierniczy pojazdu moja oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. 
Oględziny wykonuje profesjonalnie według opracowanego standardu i wyłącznie osobiście, na zlecenie klientów, również bez ich obecności (przy takiej formie inspekcji wymagam płatności z góry).

Dokładnie sprawdzam stan techniczny sprzedawanego auta (ponad 100 punktów kontrolnych) m.in. podłączając go pod profesjonalny komputer diagnostyczny. Przyglądam się jego karoserii oraz elementom konstrukcyjnym pod kątem napraw powypadkowych oraz wykonuję jazdę próbną* (jeśli będzie to możliwe, czyli kontrola na stacji kontroli pojazdów oraz jazda próbna możliwe są tylko w przypadku gdy pojazd posiada wszystkie niezbędne dokumenty do poruszania się po drogach publicznych). Jeśli zechcesz zbadam wybrany samochód na stacji diagnostycznej, a także zweryfikuję jego historię w autoryzowanym serwisie. Po zakończeniu oględzin sporządzam dla Ciebie specjalny raport, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Taki raport to również solidna podstawa do negocjacji.

Nieraz jestem w stanie ocenić konkretny samochód na podstawie samych zdjęć z ogłoszenia. Nie ryzykuj zakupu samochodu opierając się wyłącznie na profesjonalnie wykonanych i obrobionych zdjęciach oraz zapewnieniach sprzedającego o tym, iż jest to "perełka". Telefoniczne zapewnienia czy udostępnianie miernika nic nie znaczy o czym przekonało się już wiele osób, ale niestety po fakcie.

Usługa taka zlecona za pośrednictwem popularnych firm oferujących sprawdzenia samochodów przed zakupem (na dodatek mniej dokładnie), kosztuje ponad 500zł. Ja proponuje zatem zaledwie połowę tej stawki. Nie jestem związany z żadnym komisem, stacją kontroli pojazdów ani salonem sprzedaży.


Jak zamówić sprawdzenie samochodu
1. Wyślij ogłoszenie
Prześlij link ogłoszenia samochodu, który mam sprawdzić na maila: piotrk.rzeczoznawca@gmail.com lub zadzwoń na: 662-136-318. Chętnie służę pomocą 


2. Potwierdzenie sprawdzenia samochodu
Skontaktuję się ze sprzedającym i umówię na oględziny. Na maila lub telefonicznie otrzymasz od nas informacje o terminie inspekcji.


3. Przeprowadzam oględziny samochodu
Oględziny trwają zwykle 1,5h. Możesz być również obecny podczas sprawdzania samochodu.


4. Otrzymujesz raport oraz zdjęcia
Bezpośrednio po oględzinach skontaktuję się z Tobą telefonicznie i przekażę najważniejsze informacje na temat stanu samochodu. Do kilku godzin od zakończenia oględzin, na maila otrzymasz czytelny raport zdjęciowy.Co w przypadku, gdy wskazany samochód sprzeda się przed sprawdzeniem?
Rzeczoznawca przed wyjazdem na inspekcję zawsze potwierdza dostępność samochodu. Jeżeli okaże się, że samochód do czasu wyjazdu Rzeczoznawcy został sprzedany, otrzymasz Voucher do wykorzystania na sprawdzenie innego samochodu przez kolejne pół roku.


W jakim terminie realizujecie zlecenia?
Każde zlecenie staram się realizować jak najszybciej. Najczęściej inspekcja odbywa się w następny dzień roboczy od przesłania zlecenia. Ze względu na brak czasu ze strony sprzedającego, termin oględzin może się przesunąć, o czym będziesz na bieżąco informowany.


Co w przypadku, jeżeli sprzedający odmówi weryfikacji samochodu?
Jeżeli sprzedający nie wyrazi zgody na przeprowadzenie oględzin, zostaniesz poinformowany o przyczynie odmowy oraz wspólnie ustalimy dalsze kroki.


Dojeżdżam na miejsce postoju samochodu do 50km od Rudy Śląskiej. Koszt dojazdu poza darmowym obszarem to tylko 83 grosze za kilometr!

Wykonuję również:
-odwołania od decyzji ubezpieczyciela - zaniżone odszkodowanie
-kalkulację kosztów napraw pojazdów uszkodzonych w systemie Audatex lub Eurotax
-oceny jakości napraw powypadkowych
-wyceny wartości rynkowej pojazdów (np. akcyza)
-wartość utraty wartości handlowej pojazdu
-wszelkie opinie techniczne z zakresu techniki motoryzacyjnej
-doradzam przy sprzedaży pojazdu

Znajdź mnie na FB: Opti-Car Piotr Kuśnierz

Rzeczoznawców Techniki Motoryzacyjnej i Ruchu Drogowego PLMOT
Piotr Kuśnierz
Nr licencji: RL0000272
662-136-318
piotrk.rzeczoznawca[małpa]gmail.com 
Typ pojazdów: Samochody osobowe
Obsługiwane Marki:
Kategoria: Certyfikowany Rzeczoznawca
Obszar działania do: 40 km
Darmowy dojazd do: 40 km
Stawka za dodatkowy Km: 0.83 PLN

Ocena ogólna: